De speeltuin is niks gevraagd

In Evenementen, Had ik jou iets gevraagd?, Heerlen, Verhalen door Paul DolhainPlaats een reactie

Heerlen lanceerde vandaag een campagne waarbij ze op zoek zijn naar een nieuw kindercollege. Kinderen uit groep 7 worden uitgedaagd mee te denken in Heerlen. Ze mogen activiteiten bedenken en ze organiseren in de buurten van Heerlen. Leuk idee. Dus ik ben naar de speeltuin gegaan. Eens kijken of er geschikte kandidaten op de schommel en de wip zaten. Want de speeltuin is niks gevraagd!

Zo speeltuin. Alles prima?

Het schommelt. Het is nu nog rustig, maar het weer wordt mooi, dus ik ben voorbereid op een mooi seizoen.

De zandbakken zijn geharkt? De schommel is weer opgepoetst? En de wip is weer gerepareerd?

Ik zal geen mooi weer spelen. Door de lange vorstperiode is nog niet alles klaar, maar het voetbalveldje ligt er wel al mooi bij.

Bij u voetballen natuurlijk de talentjes van de toekomst. Het Jong-Jong-Ajax en Jong-Jong Roda.

Juist. Alle shirtjes gewoon door elkaar. PSV en Ajax spelen bij mij in één team! Wie is er eigenlijk kampioen geworden gisteren Paul?

Laten we het gezellig houden meneer Speeltuin! Daarnaast Jong-Ajax kan nog wel kampioen worden.

In de Jupiler League, dat is een niveautje lager. Wat ik me afvraag: Viert Jong Ajax dan ook het kampioenschap op P3 in Madurodam?

Laten we het even serieus houden. Heerlen is op zoek naar een nieuw kindercollege. Heeft u geschikte kandidaten?

Ik had eigenlijk gedacht dat ze de oppositiepartijen als eerste zouden vragen.

Hoezo?

Als je ziet welke kleuters er in de oppositie zitten. Roeltje Leers bijvoorbeeld. Zou niet misstaan.

Dat lijkt me niet verstandig. Ze mogen namelijk activiteiten organiseren en Roel is meer van het afbranden van activiteiten. Vandaar ook weer de oppositie voor Hart-Leers.

Er zitten voorlopig maar drie partijen in de oppositie. Het lijkt wel alsof iedereen per se wil meeregeren om maar niet in de schreeuw-oppositie te hoeven zitten.

Daar lijkt het wel op! Maar vertel… waar moet een goede kinderburgemeester aan voldoen?

Hij/zij moet creatief zijn, over voldoende energie beschikken en een hart voor Heerlen hebben.

Dus er gaan nog meer activiteiten plaatsvinden in Heerlen?

Als het goed is wel! We zijn toch ook evenementenstad!

Klopt. We hebben inmiddels meer evenementen dan Dotan, Facbook-accounts heeft.

Dat zijn er wel heel veel!

Maar nog net niet zoveel evenementen als Jos van de Mortel vriendschapsverzoeken de deur uit slingert op een dag.

Zoveel vergunningen krijgt de gemeente ook niet verwerkt Paul.Daarnaast zit die man bij mij sowieso op de wip.

Maar als ik het goed begrijp gaan die kinderen dus evenementen organiseren in hun eigen buurten?

Precies! Zo krijgt iedere buurt zijn eigen kinderevenementjes.

Leuk idee! En waar kunnen de kinderen zich opgeven?

https://www.heerlen.nl/kindercollege.html

Dat zullen wel veel activiteiten met snoepjes, ijsjes en waterballonnen worden vermoed ik.

Leuk toch? Zeker als het zo’n lekker weer blijft als nu.

Ik wens je een fijne zomer speeltuin!

Jij ook… en niet te veel op het terras hangen hè?

Yeah right.

Over de schrijver

Paul Dolhain

interviewt voor inParkStad elke maand een markante plek in Heerlen. Op maandag kun je hem vlak voor de lunch horen op L1 radio waarin hij terugblikt op de afgelopen week. Je herkent hem misschien ook van de And're Hazes Band en als één helft van het duo Peul Jan. Kijk ook eens op zijn site.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.